Çarşamba, 09 Aralık 2015 07:14

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Ilgın Çobankaya Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 04 Ekim 2006 tarihinde şuanda faaliyet gösterdiği yer olan Nişantaşı Mahallesi Nalan Sokak Taç Sitesi Altı No:14/B Selçuklu Konya’da kurulmuştur. Derneğimizin ilk kurucu üyeleri Ali ESER, Lütfi ÇELİK, Celal ERTAN, Cemal TOPBAŞ, Harun BİLİR, Hasan KARADAĞ ve Mehmet Demir’dir. Denetçiler ise; Mustafa DUR, İbrahim ESER ve Bilal Doğan’dır.

Köylülerimiz arasında unutulmaya yüz tutmuş olan birlik-beraberlik ve kardeşlik duygusunu canlandırmak, köylülerin birbirleriyle kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak için; Ahmet BİLİR ve Mustafa DUR önderliğinde daha önceleri birkaç kez toplanılmış olup, bu toplantılar neticesinde dernek kurma fikri ortaya çıkmıştır.

Derneğimizin amacı; geçmiş nesillerden bize bırakılan kültürel mirası canlı tutarak, daha geniş kitlelere ulaştırmak, Konya ve diğer illerde bulunan Çobankayalıların tanışmalarını, yardımlaşma birliğini sağlamak, ekonomik ve kültürel seviyelerini geliştirmek.

Bu zengin kültürün tanıtımı ve köylülerimizin kaynaşıp kucaklaşması, gelecek nesillerimizin kültürümüzü tanıması için bazı kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlemek.

Derneğimize üye olmak için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşını bitirmiş olmak, taksirli suçlar hariç 5 yıldan daha ağır bir suçtan hüküm giymemiş olmak yeterlidir.

Okunma 2306 defa