Çarşamba, 09 Aralık 2015 08:49

İftar ve Sakal-ı Şerif Heyecanı

Haber Tarihi: 05/10/2007
İftar yemeğine davetliler büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı iftar yemeğinde Çobankayalılar bir arada olmaktan dolayı mutluydu. Daha çok birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı iftar yemeğinde Dernek Başkanı Celal Ertan, hayatın her alanındaki insanların bir araya gelmesiyle çok güzel bir tablonun oluştuğunu söyledi. Türkiye'nin bu tabloya çok ihtiyacının olduğunun altını çizen Ertan, “Çocukluğumuzda bayram sabahı herkesin evinden getirdiği yemeklerle köyün camisinin avlusunda sabah kahvaltısı yapılırdı. Fakat daha sonra bu gelenek unutuldu.
Bu iftar yemeği ile hem onu canlandıralım hem de birlik-beraberlik ve kaynaşmayı pekiştirelim. Ayrıca bu yüreği heyecan ve coşku dolu hemşehrilerimize bir de şu ana kadar hiç gelmemiş olan peygamberimizin mübarek sakal-ı şerifini köyümüze getirelim bu heyecanı onlara yaşatalım istedik. Böylesi sevgi ve samimiyet kokan sosyal etkinliklere ne kadar çok ihtiyacımızın olduğunu bu tablo net bir şekilde ortaya koydu.
Bu tabloya hepimizin ihtiyacı var. Böylesi faaliyetlerin de daha sık aralıklarla yapılarak bu sevgi selinin toplumun tüm katmanlarında tesis edilmesini arzu ediyorum.” ifadelerini kullandı. Program iftar yemeğinin ardından, mevlit-i şerifi ziyafeti ve teravih namazını müteakiben peygamber efendimizin mübarek sakal-ı şerifi ziyareti ile son buldu.