Çarşamba, 09 Aralık 2015 08:50

Çobankaylılarda Bayramlaşma Sevinci

Haber Tarihi: 08/01/2007

Ilgın'a bağlı Çobankaya Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğice Fuar Kültür Merkezinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Düzenlenen bayramlaşma törenine ilgi oldukça yoğundu. Konyada yaşayan Çobankaylılar birbirleriyle bayramlaşarak hasret giderdi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan bayramlaşma töreni konuşmalarla devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Çobankaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Celal ERTAN, Çobankaya köyü ve dernek hakkında bilgiler aktardı. 3 ay önce derneği kurduklarını kaydeden Dernek Başkanı Celal ERTAN, "5 kişi ile bu yola girdik. 3 ay içinde üye sayımız 370'i aştı. Derneğimiz ilk defa köylülerimiz bir araya getirdi. Hemşehriler ve akrabalar arasında bir dayanışma ve tanışma günü oldu. Bu tür toplantıları önümüzdeki günlerdede yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Amaçlarının Çobankayalıları bir araya getirip birlik ve beraberliğini sağlamak olduğuna dikkat çeken Başkan Celal ERTAN, önümüzdeki süreçte düzenleyecekleri etkinliklere önemli mesafeler alacaklarını dile getirdi. Bütün Çobankaya köyü sakinlerine çağrıda bulunan ERTAN, derneğin yaşatılması için destek istedi.